اخبار و اطلاع رسانی


این وبلاگ جهت اطلاع رسانی اخبار و اطلاعیه های مربوط به سامانه کوثر بلاگ ایجاد شده است. نظرات شما ظرف مدت 24 ساعت، بررسی و پاسخگویی می شوند. همچنین شما می توانید با مراجعه به گزینه "ارتباط با ما" در صفحه اصلی کوثر بلاگ، با ما در ارتباط باشید.


کاربران آنلاین
 • امام جعفر صادق (ع) شاهرود
 • مدرسه علمیه کوثر ورامین
 • شعبانی
 • مهشید ديانت خواه
 • سليمي بني
 • پرهون
 • زفاک
 • پریسا فرهادی


آمار
 • امروز: 66
 • دیروز: 62
 • 7 روز قبل: 505
 • 1 ماه قبل: 2077
 • کل بازدیدها: 429775


جستجو

 به نام خدا

کوثر بلاگ: در این بخش گفتگویی داریم با یکی از وبلاگ نویسان با سابقه و فعال سامانه کوثر بلاگ
مدیر وبلاگ مدرسه محدثه بروجرد مهمان این هفته ما هستند تا بیشتر با این وبلاگ نویس گرامی آشنا شویم و سوالاتی را از ایشان پیرامون کوثر بلاگ فعالیتشان در این سامانه داشته باشیم.

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »

موضوعات: مصاحبه  لینک ثابت
[دوشنبه 1395-02-13] [ 02:04:00 ب.ظ ]
به نام خدا

کوثر بلاگ: در این بخش گفتگویی داریم با یکی از وبلاگ نویسان فعال سامانه کوثر بلاگ
مدیر وبلاگ نرجس خاتون سلام الله علیها دولت آباد مهمان این هفته ما هستند تا بیشتر با این وبلاگ نویس گرامی آشنا شویم و سوالاتی را از ایشان پیرامون کوثر بلاگ و فضای مجازی داشته باشیم.

1-  از چه زمان و چطور وارد فضای مجازی شدید و هم اکنون روزانه چقدر فعالیت دارید؟
حدود 5-6 سال است وارد فضای مجازی شده ام. البته نه در این محیط . سعی می کنم هرروز یا یک روز درمیان، 1 ساعت وقت خود را به این کار اختصاص بد هم.

2- هدف  شما از ایجاد وبلاگ و حضور در کوثر بلاگ چه چیزی بوده است؟
دوست داشتم بیشتر بتوانم مطالبی که برای خودم جالب بوده و تازگی داشته به بقیه طلاب و کاربران فضای مجازی نشان بدهم و بتوانم خدمتی به امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف  و طلاب گرامی کرده باشم .

3- کوثر بلاگ نسبت به سایر سرویس های وبلاگ نویسی چه تفاوت ها و مزایایی دارد؟
خیلی مرتب تر و اصولی تر است فقط کمی در بارگذاری عکس و ویدیو …محدودیت دارد.  شاید هم من روش استفاده از آن را نمیدانم به هرحال نسبت به دیگر سرویس های وبلاگی طبق یک روند و اصول خاصی درحال پیشرفت است. و همین امر باعث شد کوثر بلاگ را برای وبلاگ نویسی انتخاب کنم. از مسئولین محترم کمال تشکر را دارم مخصوصا برگزاری کلاس های آنلاین باعث شد بیشتر و اصولی تر با این فضا آشنا بشویم.

4- به نظر شما وبلاگ نویس دینی چه کسی است و یک وبلاگ دینی خوب چه ویژگی ها و خصوصیاتی باید داشته باشد؟

 

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »

موضوعات: مصاحبه  لینک ثابت
[شنبه 1394-10-05] [ 07:47:00 ق.ظ ]
 

به نام خدا

در این بخش مصاحبه ای داریم با یکی از وبلاگ نویسان فعال سامانه کوثر بلاگ
مدیر وبلاگ مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها آران و بیدگل مهمان گفتگوی این هفته کوثربلاگ هستند تا بیشتر با این وبلاگ نویس گرامی آشنا شویم و سوالاتی را از ایشان پیرامون کوثر بلاگ و فضای مجازی داشته باشیم.

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »

موضوعات: مصاحبه  لینک ثابت
[دوشنبه 1394-09-23] [ 08:50:00 ق.ظ ]
به نام خدا

کوثر بلاگ: این هفته هم به سراغ یکی دیگر از وبلاگ نویسان فعال سامانه کوثر بلاگ رفتیم
مدیر وبلاگ مدرسه علمیه فاطمیه درچه مهمان این هفته ما هستند تا بیشتر با این وبلاگ نویس گرامی آشنا شویم و سوالاتی را از ایشان پیرامون کوثر بلاگ و فضای مجازی داشته باشیم.

متشکریم از اینکه که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید.
1- از چه زمان و چطور وارد فضای مجازی شدید و هم اکنون روزانه چقدر فعالیت دارید؟
نزدیک به 4 سال است که به صورت مستمر وارد فضای مجازی شده، و روزانه یک ساعت در حال فعالیت هستم.
2- هدفتان از ایجاد وبلاگ و حضور در کوثر بلاگ چه چیزی بوده است؟
مهمترین هدف، همگام بودن با فضاهای دینی و مذهبی جهت ارتقاء هرچه بیشتر علوم خصوصاً معارف دینی

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »

موضوعات: مصاحبه  لینک ثابت
[سه شنبه 1394-09-10] [ 09:07:00 ق.ظ ]
به نام خدا

کوثر بلاگ: در این بخش گفتگویی داریم با یکی از وبلاگ نویسان فعال سامانه کوثر بلاگ

مدیر وبلاگ اندکی صبر… فرج نزدیک است مهمان این هفته ما هستند تا بیشتر با این وبلاگ نویس گرامی آشنا شویم و سوالاتی را از ایشان پیرامون کوثر بلاگ و فضای مجازی داشته باشیم.

1- از چه زمان و چطور وارد فضای مجازی شدید و هم اکنون روزانه چقدر فعالیت دارید؟
حدودا سه سالی میشود که توفیق پیدا کردم در فضای مجازی فعالیت داشته باشم.و تقریبا یک ساعت در روز در این فضا مشغول به فعالیت هستم.

2-هدفتان از ایجاد وبلاگ و حضور در کوثر بلاگ چه چیزی بوده است؟
هدف بنده حضور تبلیغی در فضای مجازی بوده و نیز بالاتر رفتن اطلاعات شخصی خودم به ویژه در فضای کوثربلاگ که هم فضای سالم تر و هم از لحاظ امنیتی مطمئن تر می باشد.

3- کوثر بلاگ نسبت به سایر سرویس های وبلاگ نویسی چه تفاوت ها و مزایایی دارد؟
مزایای زیادی دارد از جمله :آموزش مناسب توسط قسمت پشتیبان /آشنایی با سایر وبلاگ طلاب در سایر مدارس و رقابت سالم بین این وبلاگ ها/ بحمد الله وجود فضای سالم و پاک/بررسی وبلاگ توسط مسئولین ذی صلاح که هم باعث سالم ماندن فضای وبلاگها در کوثر بلاگ میشود و هم امتیاز دهی ایشان باعث تشویق صاحبان وبلاگ ها در کوثر بلاگ می باشد. و سایر مزایای کوثر بلاگ که باعث شد تا بجای استفاده از فضای بلگفا و غیره این فضا را جهت حضور در فضای مجازی و تبلیغ برگزینم.

4- به نظر شما وبلاگ نویس دینی چه کسی است و یک وبلاگ دینی خوب چه ویژگی ها و خصوصیاتی باید داشته باشد؟
اولا: باید یک وبلاگ نویس دینی و یک مبلغ فضای مجازی بداند تمام خطوط قرمز در فضای واقعی در اینجا هم باید رعایت شود و خدا اینجا هم شاهد و ناظر است.دوما:نباید غرق در دنیای مجازی شد بلکه به اندازه ی وظیفه و در چهار چوبی که دین معین کرده باید حرکت کرد . سوم اینکه :واقعا به وظیفه ی تبلیغی خود که اطلاع رسانی صحیح، به موقع و هدایتگرانه است بپردازد.
باتوجه به آنچه گفته شد مطالب یک وبلاگ دینی باید بر امده از متن دین و روشنگر وبصیرت افزا باشد در تمام ابعاد دین مبین اسلام.

5- به نظر شما برای فرهنگ سازی هرچه بیشتر در زمینه ترویج وبلاگ ها و گروه های مذهبی که مطمئناً جنبه های مثبت و فراوانی برای جامعه دارند چه باید کرد؟
تشویق هر چه بیشتر طلاب به این امر و از جمله راهکارها قرار دادن امتیاز علمی در دروسی که قابلیت تبلیغی در فضای مجازی دارند(از جمله دروس کلام –اخلاق – احکام – نظام خانواده و…) و نیز مسابقات متنوع بین وبلاگ ها از طرف خود مدارس در بین طلاب که باعث ترقیب طلاب به ساخت وبلاگ و فعالیت در این فضا می شود.البته لازم است مدارس قبل از همه ی این موارد آموزش لازم را جهت شرکت طلاب در این فضا بگذارند.

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »

موضوعات: مصاحبه  لینک ثابت
[دوشنبه 1394-08-18] [ 09:51:00 ق.ظ ]
در فاز دوم مصاحبه با وبلاگ نویسان کوثربلاگ ، وبلاگی که قصد داریم مصاحبه آن را منتشر کنیم، وبلاگ «یادداشت های پس از دوران جاهلیت یک طلبه ی بانو» به آدرس http://talabe94.womenhc.com/ می باشد. متن گفتگو با مدیر این وبلاگ را با هم می خوانیم.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »

موضوعات: مصاحبه  لینک ثابت
[شنبه 1394-03-23] [ 10:03:00 ق.ظ ]
 

در فاز دوم مصاحبه با وبلاگ نویسان کوثربلاگ ، وبلاگی که قصد داریم مصاحبه آن را منتشر کنیم، وبلاگ زمینیایی همچون فرشته به آدرس rihane.womenhc.com می باشد. متن گفتگو با مدیر این وبلاگ را با هم می خوانیم.

1-لطفاً خودتان را معرفی کنید و بفرمائید از کی به وبلاگ نویسی مشغول شدید؟
اینجانب زهراشمس طلبه ترم 6 سطح3 گرایش تفسیر وعلوم قرآنی هستم.
35 ساله ودو دختر دارم. وبلاگ نویسی را از اسفند ماه سال 1393 مقارن با ولادت حضرت زینب سلام الله علیها شروع کردم.
هیچ دوره آموزشی تا کنون ندیده ام وبا مطالعه آموزش های کوثربلاگ وتوکل به خدا وتوسل به حضرت زینب سلام الله علیها کار را آغاز نمودم.
سطح2 را در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها مسجدسلیمان، استان خوزستان، اخذ نمودم ودر آنجا حدود 9 سال مشغول به تدریس در علوم قرآنی از جمله تفسیر وحفظ وتجوید و… بودم. وحدود 4 سال و7 ماه هم از مسجدسلیمان به مناطق محروم هجرت کرده ایم ومشغول به تحصیل در سطح3 به صورت غیر حضوری ودر کنار آن تبلیغ شدم.
اکنون حدود7 ماهی است که در یکی از روستاهای ایذه اقامت داریم ودر این مدت توانستم به وسیله اینترنت که تنها امکانات موجود در این روستا است در وبلاگ نویسی فعالیت نمایم.

2-چگونه با کوثر بلاگ آشنا شدید و در نحوه استفاده از آن مشکلی نداشتید؟
از طریق سامانه آموزش مجازی؛ اوایل که با کوثربلاگ خیلی آشنا نبودم نمی دانستم چکار کنم اما الحمدلله مسئولین صبورانه به همه سوالات پاسخ داده اند؛ با مطالعه آنها اشکالاتم رفع شد.

3-با چه هدف و نیتی به وبلاگ نویسی روی آوردید؟ آیا به اهدافتان هم رسیده اید؟
من علاقه خاصی به نوشتن وتبلیغ دارم وفکر می کنم همین ها انگیزه ای شد تا راهی پیداکنم که بوسیله آن برای خدا ورضای امام زمانم که سال ها برسر خوان پربرکتش رشد کردم؛ ادای دین نمایم. اما تنها در پله اول این هدف هستم ومسلماً رسیدن به انتها، هم زمان زیاد می طلبد وهم لیاقت وتوفیق. که امیدوارم آن را کسب نمایم.

4-به نویسندگی خارج از فضای مجازی هم علاقه دارید و یا تجربه ای در این زمینه داشتید؟
علاقه ام به نویسندگی بسیار زیاد است؛ اما شاید با عملکردم در این رابطه ناهماهنگ باشد؛ یعنی سعی زیادی برای شکوفایی این استعداد در خودم ننمودم ودر این زمینه کوتاهی کردم؛ لذا تجربه ای در این خصوص ندارم؛ وهمیشه مشغول تبلیغ بوده ام تا نوشتن.

5-میزان حضورتان در اینترنت چقدر هست؟ آیا استفاده های دیگری هم از اینترنت دارید؟ روزانه چه مقدار وقت برای وبلاگ نویسی اختصاص میدید؟
اولویت اول من فعلا درس است. چون فکر می کنم برای رسیدن به هدفم، حرف اول را میزان علم وآگاهی ام می زند؛ چنانچه در قرآن نیز، تعلیم مقدم بر تبلیغ آمده است؛ بااین حال، سعی می کنم هر روز به وبلاگم سری بزنم وپست جدید بگذارم یا حداقل، در مناسبات مختلف، آب ولعابی به وبلاگ دهم.غیر از کوثربلاگ، عضو مبلغان سایبری نیز هستم .

6-وبلاگتان را هر چند وقت یک بار بروز می کنید؟
سعی می کنم همیشه به روز باشد.

7-آیا در صفحات مجازی دیگر مثل شبکه های اجتماعی هم حضور دارید؟ نظرتان راجع به شبکه اجتماعی ویژه طلاب چیست؟
تا کنون فرصت مناسب فراهم نبوده. اما قصد دارم در اولین فرصت دربرخی شبکه های اجتماعی نیز حضور داشته باشم. این شبکه ی ویژه طلاب ؛ برای آشنایی بیشترو تبادل اطلاعات با نویسندگان طلبه ای که مسلماً دغدغه های دینی مذهبی بیشتر واطلاعات بالایی در این زمینه دارند؛ بسیار مفید است.

8-فکر می کنید چه چیزی در وبلاگ شما باعث جذب خواننده می شود؟
فکر می کنم موضوع حجاب که امروزه بحث برانگیز است باعث جذب مخاطب شود.اما نمی دانم تا چه اندازه ای در وبلاگم توانسته ام مخاطب جذب کنم.

9-مهمترین مزایای وبلاگ نویسی در سامانه کوثر بلاگ چیست؟
کوثربلاگ مزایای بسیاری دارد؛ علی الخصوص برای ما که مبتدی هستیم. اما مهمترینش، در دسترس بودن مسئولین دلسوزِ پاسخگو است. که خیلی سریع به همه سوالات پاسخ می دهند.

10-چه توصیه ای به سایر وبلاگ نویسان و یا کسانی که تازه می خواهند وبلاگ نویسی را شروع کنند، دارید؟
من خودم را در حدی نمی بینم که بخواهم به وبلاگ نویسان عزیز توصیه ای کنم.الحمدلله همگی آنها مخلصانه مشغول به سعی وتلاش وفعالیتند. اما گاهی من با وبلاگ هایی روبرو می شوم که مطالب سنگینی دارند. توصیه ام به آنهایی که واقعا نویسنده هستند این است که مطالبی در خور فهم همه مخاطبین بگذارند.به کسانی که هنوز شروع نکرده اند توصیه می کنم که با توکل برخدا همه چیز خود به خود درست می شود.دشمن جلوتر از ماست .این فرصت را از دست ندهید

11- نوشتن در یک وبلاگ دینی چه تاثیری در زندگی فردی شما داشته؟
قطعاً هرچه انسان خود را به معنویات وامور مذهبی نزدیکتر کند؛ حتی در حد نوشتن ومطالعه نمودن بر روح وروانش اثر دارد. این قدم اول کسب معنویات است اما بی تأثیرهم نیست .مهمترین اثری که در وهله اول بر من گذاشته فکر می کنم بالا بردن صبر وتحملم بوده باشد.

12-آیا تاکنون در مسابقه وبلاگی هم شرکت کردید؟
خیر تا کنون موفق نشدم

13-چه انتظاری از کوثر بلاگ دارید؟ برای رشد آن چه پیشنهادی دارید؟
کوثر بلاگ خود تا کنون پاسخگوی همه انتظارات بوده من مشکل بزرگی ندیدم. تنها مشکل، قالبهاست که اگر متنوع تر می بود بهتر بود .

14- یکی از بهترین وبلاگ هایی که در کوثربلاگ دیده اید را معرفی کنید.
به نظر بنده اکثر وبلاگهایی که در کوثر بلاگ هستند؛ خوبند. اما وبلاگ( اینجا دارالإرشاد است) مرا بیشتر جذب نمود.

15- بهترین کامنتی که در وبلاگتان دریافت کردید کدام بود؟
تا الآن همه کامنتها خوب بودند. اما بیشتر کامنتهایی مورد علاقه من هستند که فقط تشویق صرف نباشند ودر کنارش ایرادات هم مطرح شود. بهترینشان اولین کامنتی بود که ایراد مرتب نبودن موضوعات را گوشزد نمود که همان موقع ترتیب اثر دادم.

16- وبلاگ خودتان از بیست نمره چند می دهید؟
نمره را معمولا مخاطبین باید بدهند. اما فکر می کنم از 100، نمره 40 خوب باشد.

17-یه خاطره خوب از وبلاگ نویسی؟
همیشه دوست داشتم وبلاگ نویسی رو شروع کنم اما در دلم ترسی داشتم ؛ تا اینکه روز میلاد حضرت زینب سلام الله علیها دلم رو به دریا زدم ومطلب گذاشتم.
اولین پست رو خیلی با زحمت گذاشتم بلافاصله در کوثر بلاگ آن را دیدم؛ خیلی جا خوردم اما همین باعث شد که ترسم کم شود وجرأت پیدا کنم که ادامه دهم.

18- در مورد کلمات زیر ، کوتاهترین عبارتی که به ذهنت میرسد چیست؟

کوثربلاگ : لحظات خوش با خدابودن در کنار صالحان
وبلاگ نویسی دینی:فراهم نمودن زمینه ظهور حضرت مهدی (عج)
طلبه:پاسدار حق وحقیقت
سنگر مجازی:مصونیت فرهنگی
برخط:همیشه مقدم

19-صحبت آخر!
در پایان جادارد اززحمات بی دریغ همه مسئولینی که زمینه رشد وپیشرفت ما را فراهم نمودند تشکر وقدر دانی نمایم.واز همه خواهران عزیز تقاضا نمایم که در فضای مجازی حضوری سبز داشته باشند .به امید روزی که همگی در صف یاری کنندگان حضرت حجت بن الحسن صاحب العصر والزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف جزو پیشتازان باشیم.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: مصاحبه  لینک ثابت
[شنبه 1394-03-09] [ 10:02:00 ق.ظ ]
در فاز دوم مصاحبه با وبلاگ نویسان کوثربلاگ ، چهارمین وبلاگی که قصد داریم مصاحبه آن را منتشر کنیم، وبلاگ مدیریت استانی مازندران می باشد. متن گفتگو با کاربر این وبلاگ را با هم می خوانیم.

http://mantaghe5.womenhc.com1-لطفاً خودتان را معرفی کنید و بفرمائید از کی به وبلاگ نویسی مشغول شدید؟
مهری رستمی هستم. متولد شهر ساری و فارغ التحصیل جامعه الزهرا(س) قم. به صورت جدی 4 سال است که به وبلاگ نویسی مشغول می باشم.


2-چگونه با کوثر بلاگ آشنا شدید و در نحوه استفاده از آن مشکلی نداشتید؟
از سال 90 که مشغول در مدیریت منطقه پنج حوزه های علمیه خواهران(مازندران و گلستان) به عنوان مسئول روابط عمومی شدم با سامانه کوثر بلاگ آشنا شده و بعد از تشکیل وبلاگ منطقه پنج به صورت جدی و دائمی به وبلاگ نویسی پرداختم.
البته بنده یک وبلاگ شخصی در سامانه کوثر بلاگ به نام ” باران” نیز دارم.
در ابتدای امر سامانه دارای کمبودهایی از جمله محدودیت در قالب و… بود. اما الحمدالله در حال حاضر خیلی تغییرات چشمگیر ی صورت گرفته است؛ به گونه ای که امکانات آن تقریبا متناسب با فناوریهای روز و سایر سامانه های مجازی کشور می باشد.

3-با چه هدف و نیتی به وبلاگ نویسی روی آوردید؟ آیا به اهدافتان هم رسیده اید؟
با توجه به هجمه سنگین دشمن از طریق فضای مجازی و نشر ارزشهای ضد اخلاقی و دینی از طریق سایت و و بلاگ و … احساس وظیفه نموده تا با حضور در این فضا سهم کوچکی در احیاء ارزشهای دینی به عنوان یک طلبه داشته باشم.
همچنین از طریق فعالیت در فضای مجازی و درج مطالب اعتقادی، دینی و…، شرکت در کمپینهای ارزشی، اعلام موضع در مواقع حساس سیاسی، اجتماعی، فرهنگی از طریق وبلاگ به اهداف مورد نظر خویش نزدیک گردیده ام.

4-به نویسندگی خارج از فضای مجازی هم علاقه دارید و یا تجربه ای در این زمینه داشتید؟
بنده از دوران ابتدایی به امر نویسندگی علاقمند بوده و از دوران راهنمایی نویسندگی و داستان نویسی را به صورت جدی آغاز نمودم؛ و با گذراندن دوره های مختلف آموزشی توانستم در این زمینه مهارتهای لازم را کسب نموده و فعالیت نمایم. بعد از اتمام تحصیلات حوزوی،در یکی از روزنامه های رسمی کشور مشغول به کار شده و همچنین با خبرگزاری رسا(خبرگزاری حوزه علمیه) همکاری نمودم. در حال حاضر نیز با خبرگزاری رسا و برخی از نشریات همکاری داشته و به امر نویسندگی مشغول می باشم.

5-میزان حضورتان در اینترنت چقدر هست؟ آیا استفاده های دیگری هم از اینترنت دارید؟ روزانه چه مقدار وقت برای وبلاگ نویسی اختصاص میدید؟
بنده به دلیل شرایط کاری( اشتغال در مدیریت منطقه پنج) روزی حداقل 4-5 ساعت فعالیت کاری با اینترنت و اینترانت دارم. در غیر ساعات کاری نیزمتوسط حداقل 2 الی 3 ساعت را به وبلاگ نویسی، مطالعه سایتهای مفید، حضور در شبکه های اجتماعی و… می پردازم.

6-وبلاگتان را هر چند وقت یک بار بروز می کنید؟
بنده هر روز از سامانه کوثر بلاگ، اتاق فکر و وبلاگهای دوستان بازدید نموده و مطالب آنها را مطالعه می نمایم. در وبلاگ منطقه پنج نیز هر روز سعی میکنم مطلب قرار دهم مگر این که فرصت ننمایم.

7-آیا در صفحات مجازی دیگر مثل شبکه های اجتماعی هم حضور دارید؟ نظرتان راجع به شبکه اجتماعی ویژه طلاب چیست؟
بله. بنده در چند شبکه اجتماعی عضو بوده و فعالیت می نمایم. حضور طلاب در شبکه های اجتماعی با حفظ اصول اخلاقی و ارزشی را لازم می دانم.
تشکیل شبکه اجتماعی با امکانات خوب و به روز برای طلاب ضروری است. البته حدود 2 سال پیش شبکه آزمایشی طلاب تشکیل گردیده بود که بنده و برخی از دوستان دفتر فن آوری فعالیت مینمودیم که فعالیت خوبی بود. متاسفانه متوقف گردید.
شبکه کوثر نت که در حال حاضر می باشد خیلی فراگیر است و بیشتر جنبه آموزشی دارد.

8-فکر می کنید چه چیزی در وبلاگ شما باعث جذب خواننده می شود؟
مطالب مفید با تیتر درست و زیبا- تکراری و کپی نبودن مطالب -درج مطالب مفید و به روز جامعه- استفاده از عکس های مرتبط با مطالب

9-مهمترین مزایای وبلاگ نویسی در سامانه کوثر بلاگ چیست؟
فعالیت مجازی در فضای طلبگی- آشنایی و دوستی با طلاب سراسر کشور- اطلاع از فعالیتهای فرهنگی و… مدارس علمیه سایر استانها، استفاده از مطالب علمی، فرهنگی، اعتقادی و…طلاب و همچنین افزایش اطلاعات علمی و اعتقادی و…

10-چه توصیه ای به سایر وبلاگ نویسان و یا کسانی که تازه می خواهند وبلاگ نویسی را شروع کنند، دارید؟
از ایتدا هدف خود را از وبلاگ نویسی مشخص نمایند. به دنبال کمیت کار نباشند. درج چند مطلب مفید و با ارزش بهتر از درج مطالب زیاد ولی کپی شده و یا غیر مفید می باشد.
اگر توانایی دارند مطالب تولیدی و تحلیلی خودشان را با قلم خود در وبلاگ قرار دهند. به دنبال درج مطالب به روز جامعه و پاسخگویی به نیازهای مبتلا به امروز کشور باشند.
تک بعدی کار نکنند. فقط به درج مطالب مذهبی اکتفا نکنند. از جنبه های هنری در وبلاگشان استفاده نمایندو…

11- نوشتن در یک وبلاگ دینی چه تاثیری در زندگی فردی شما داشته؟
با توجه به این که بنده در شبکه اجتماعی که اکثر کاربران آن افراد غیر مذهبی هستند فعالیت دارم و از وبلاگهای غیر مذهبی نیز بازدید می نمایم. تاثیر حضور و فعالیت در وبلاگ مذهبی را کاملا حس می نمایم و واقعا به انسان هم انرژی مثبت داده و هم اطلاعات ما را در زمینه های مختلف بالا می برد.


12-آیا تاکنون در مسابقه وبلاگی هم شرکت کردید؟
بله در چندین مسابقه شرکت نمودم. یک بارموفق به گرفتن جایزه از دفتر فن آوری گردیدم.

13-چه انتظاری از کوثر بلاگ دارید؟ برای رشد آن چه پیشنهادی دارید؟
امکانات آن بهتر و به روز تر گردد. تبلیغات بیشتری برای جذب طلاب به این سامانه نماید.
مطالب مندرج در آن متنوعتر گردد(از وبلاگ نویسان درخواست گردد)

14- یکی از بهترین وبلاگ هایی که در کوثربلاگ دیدهاید را معرفی کنید.
همه وبلاگها سعی میکنند که خوب عمل نمایند. بنده به اکثر دوستان وبلاگ نویس ارادت دارم

15- بهترین کامنتی که در وبلاگتان دریافت کردید کدام بود؟
این که دوستان اعلام می نمایند مطلب مفید و آموزنده بوده است باعث خرسندی بنده می باشد.
البته یکی از دوستان سروده خود را در خصوص مطلب بنده قرار داده بودند که این یکی از بهترین کامنت برای بنده بوده است.

16- وبلاگ خودتان از بیست نمره چند می دهید؟
17

17-یه خاطره خوب از وبلاگ نویسی؟
مطالبی که ما در وبلاگ قرار میدهیم گاها از طرف افراد بازدید کننده که عضو سامانه نیستند مورد مطالعه قرار میگیرد. برخی از آنها آدرس وبلاگ خود را قرار میدهند که این امر باعث آشنایی با برخی از وبلاگهای مفید و همچنین دوستی با وبلاگ نویسان غیر سامانه می گردد. در این تعاملات گاها دوستانی هستند که مشکلات اعتقادی، فرهنگی دارند که به دلیل اینکه که سامانه کوثر بلاگ متعلق به حوزه می باشند از ما می پرسند. پاسخگویی به شبهات و سوالات آنها و این که وبلاگ، زمینه این کار تبلیغی را فراهم نموده یک خاطره خوب از وبلاگ نویسی برای بنده می باشد.

18- در مورد کلمات زیر ، کوتاهترین عبارتی که به ذهنت میرسد چیست؟
کوثربلاگ :محفل عاشقان فعالیت مجازی اسلامی
وبلاگ نویسی دینی: تبلیغ در فضای مجازی
طلبه: سرباز ولایت
سنگر مجازی: جبهه جنگ نرم
برخط: نشریه دوست داشتنی آن لاین


19-صحبت آخر!
از همه دوستان دفتر فن آوری اطلاعات که زمینه حضور طلاب را در فضای مجازی فراهم نموده و سعی در افزایش امکانات سامانه کوثر بلاگ دارند صمیمانه تشکر می نمایم. امیدواریم به زودی شاهد تحقق شعار یک طلبه یک وبلاگ در حوزه های علمیه خواهران باشیم.

منبع: نشریه الکترونیکی برخط

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار, مصاحبه  لینک ثابت
[یکشنبه 1393-11-05] [ 09:08:00 ق.ظ ]
1 2