28
آذر

مراسم رونمایی نسخه جدید کوثربلاگ

مراسم رونمایی نسخه جدید کوثربلاگ

نسخه جدید سامانه وبلاگ‌نویسی حوزه‌های علمیه خواهران «کوثر بلاگ» طی مراسمی با حضور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران رونمایی شد.

رونمایی نسخه جدید کوثربلاگ

در این مراسم که ۲۷ آذرماه در مرکز مدیریت حوزه خواهران در قم برگزار شد، علی طائی‌زاده، رئیس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه کوثربلاگ در حال حاضر به یک سیستم فعال در حوزه‌های علمیه خواهران بدل شده است، گفت: این سامانه ضریب نفوذ مناسبی میان طلاب و اساتید دارد.

 وی با اشاره به ثبت ماهانه 7 نظر در ۱۲هزار و ۳۰۰ وبلاگ حوزه‌های علمیه خواهران افزود: بر اساس آمار الکسا در میان سایت‌های حوزه دین در ایران تنها حوزه نت و مجلات تخصصی نور که محتوایی هستند بالاتر از کوثربلاگ هستند.

 وی با طرح این سؤال که با وجود شبکه‌های اجتماعی نقش وبلاگ در عرصه رسانه‌ای چیست، گفت: از نظر تکنولوژی بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ مطالب خود را از طریق سایت و وبلاگ عرضه می‌کنند و حتی شرکت‌های معتبر کامپیوتری مانند گوگل و مایکروسافت از طریق وبلاگ مطالب خود را ارائه می‌کنند.

رونمایی کوثربلاگ

رونمایی کوثربلاگ

 وی مزیت وبلاگ را حضور تعاملی فرهیختگان در آن دانست و با بیان اینکه میزان حضور کاربران در این سامانه از پنج دقیقه در سال‌های گذشته به ۱۶ دقیقه افزایش یافته است، افزود: در این فضا است کاربران توانایی نوشتن متن با چند صفحه محتوا را دارند.

 طائی‌زاده با بیان اینکه وبلاگ‌ها منشأ تغذیه محتوای شبکه‌های اجتماعی هستند، ادامه داد: درکشور ما هم دو سرویس معروف بلاگفا و بلاگ رتبه ۲۷ و ۴۸ سایت‌های کشور را دارند که نشان‌دهنده مراجعه فراوان به آن‌ها است.

 وی با اشاره به برخی از دستاوردهای طلاب در کوثربلاگ اضافه کرد: این سامانه در جشنواره رسانه‌های دیجیتال رتبه برتر کسب کرده است و در جشنواره‌های رسانه‌ای دیگر نیز رتبه‌های مناسبی به دست آورده است.

 رئیس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به میزان مراجعه به کوثربلاگ در مناسبت‌های خاص، گفت: این سامانه در موضوعات مختلف فرهنگی مانند حجاب و تربیت فرزند محل مراجعه فراوانی بوده است که نشان می‌دهد می‌تواند محل مناسبی برای فعالیت تبلیغی باشد.

رونمایی کوثربلاگ

 طائی‌زاده با اشاره به ویژگی‌های نسخه جدید کوثربلاگ از کاربرپسندتر شدن سامانه و ایجاد امکاناتی برای اشتراک محتوا در شبکه های اجتماعی به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های این سامانه یاد کرد و گفت: امیدواریم با این امکانات سامانه کوثربلاگ ضریب نفوذ بیشتری در فضای فرهنگی داشته باشد.

 وی ادامه داد: بر اساس سیاست‌های مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در فاز بعد این سامانه تولید محتوا از سوی عموم مردم امکان‌پذیر خواهد شد.

طائی زاده با اشاره به ویژگی‌های نسخه جدید کوثربلاگ از کاربرپسندتر شدن سامانه و ایجاد امکاناتی برای اشتراک محتوا در شبکه‌های اجتماعی به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های این سامانه یاد کرد و گفت: امیدواریم با این امکانات سامانه کوثربلاگ ضریب نفوذ بیشتری در فضای فرهنگی داشته باشد.

وی ادامه داد: بر اساس سیاست‌های مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در فاز بعد این سامانه تولید محتوا از سوی عموم مردم نیز امکان‌پذیر خواهد شد.

رونمایی کوثربلاگ

در این مراسم خانم ظهیری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه مهم‌ترین رسالت انبیا پیام رسانی بوده است و این کار از راه های مختلف انجام می‌شده است، گفت: سهم بالای فضای مجازی در اطلاع رسانی نشان دهنده لزوم سرمایه گذاری در این فضا است.

وی با اشاره به اینکه امروز فضای مجازی ساحت‌های مختلف زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: به عنوان یک نهاد حوزوی کیفیت حضور ما در فضای مجازی هم بسیار مهم است و با توجه به اینکه فضای مجازی ذائقه سازی می‌کند، باید در این عرصه برنامه‌ریزی مناسب داشته باشیم.

 ظهیری، به ساحت‌های مختلف حضور حوزه‌های علمیه خواهران در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: هویت ایرانی و اسلامی در نگاه حوزویان بسیار مهم است و این هویت باید در فضای مجازی انتشار یابد.

رونمایی کوثربلاگ

 وی بر حضور و تولید محتوا در فضای مجازی تاکید کرد و افزود: فضاسازی حضور کیفی حوزه‌های علمیه در فضای مجازی باید به‌طور کلی به ستاد مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران واگذار شود تا گرایش به تولید محتوا بیشتر شود و محتوای مناسب‌تری تولید کنیم.

رونمایی کوثربلاگ

کوثربلاگ

دانلود خبر پخش شده از صدا و سیما

خبرگزاری کوثرنیوز

حوزه نیوز

خبرگزاری مهر

خبرگزاری صدا و سیما

خبرگزاری ایکنا

قم نیوز

سایت مرکز فناوری اطلاعات حوزه های علمیه خواهران


free b2evolution skin
آراي كاربران براي اين مطلب
5 ستاره:
 
(3)
4 ستاره:
 
(0)
3 ستاره:
 
(0)
2 ستاره:
 
(0)
1 ستاره:
 
(0)
3 رأی
ميانگين آراي اين مطلب:
5.0 stars
(5.0)
نظر از: تســـنیم [عضو] 
تســـنیم
5 stars

سلام خداقوت
دست مریزاد به تمام دست اندرکاران کوثربلاگ . اجرتون با صاحب الزمان .
خیلی عالی . امیدوارم روز به روز شاهد موفقیت روز افزون شما باشیم .

1397/10/08 @ 13:32
نظر از: پینــــــــار [عضو] 
5 stars

سلام
عموم مردم یعنی شامل چه کسانی میشود؟؟
چون خیلی وقته که افراد دیگری غیر از طلبه ها هم در این سامانه فعالیت می کنند

1397/09/29 @ 12:40
نظر از: پینــــــــار [عضو] 
5 stars

سلام و عرض و ادب
البته که تو شبکه خودمون خیلی وقته رونمایی شده بود
اما باز هم افرین به این سرعت عمل
موفق باشید

1397/09/29 @ 12:09


فرم در حال بارگذاری ...